FrmArtuklu

FrmArtuklu (http://www.frmartuklu.net/)
-   Doğa ve Bitkiler (http://www.frmartuklu.net/doga-ve-bitkiler/)
-   -   Erozyonla mücadele için hangi önlemler alınmalıdır kısaca (http://www.frmartuklu.net/doga-ve-bitkiler/299633-erozyonla-mucadele-icin-hangi-onlemler-alinmalidir-kisaca.html)

SeLeN 04-04-2014 20:55

Erozyonla mücadele için hangi önlemler alınmalıdır kısaca
 
Erozyonla mücadele için hangi önlemler alınabilir kısaca bilgi,
Erozyonla mücadele için hangi önlemleri almalıyız,


Akarsu ve rüzgarın aşındırıcı etkisi ile beraber verimli toprak örtüsü aşınıp kaybolur ve bunun sonucunda oluşan olaya erozyon adı verilir. Doğa olayları da erozyon oluşumunda önemli pay sahibidir. Erozyon yüzünden verimli topraklar yok olur ve çorak topraklar oluşur. Her sene büyük araziler erozyon sebebiyle çöl olmaktadır. Aldığımız küçük önlemler sayesinde erozyonu önleyebiliriz.

Öncelikle erozyona maruz kalabilecek alanları ağaçlandırmalıyız. Bir alan ağaçlandırıldaktan sonra toprak tutulumu artar. Bu sayede erozyon oluşumu önlenebililr.

Başka bir yöntem olarak da tarım arazileri eğimli alanlara konmasının önüne geçerek erozyonu önlemektir.

Hayvancılık faaliyetleri sonucunda da otlaklar yok olur ve bu da erozyona neden olur Bundan ötürü otlak hayvancılığı yerine ahır hayvancılığı yaparak erozyonu önleyebiliriz.

http://imageshack.com/a/img534/3667/a6hn.jpg

fener bahçe 05-04-2014 11:59

erezyonla nasıl mücalede ne yaparız
 
çççççççççççççççooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooo oooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk gggggüzel işime çok yaradı teşekkürler


Saat: 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015