FrmArtuklu

FrmArtuklu (http://www.frmartuklu.net/)
-   Doğa ve Bitkiler (http://www.frmartuklu.net/doga-ve-bitkiler/)
-   -   Organik Tarımın Özellikleri Nelerdir? (http://www.frmartuklu.net/doga-ve-bitkiler/234223-organik-tarimin-ozellikleri-nelerdir.html)

Mavi_inci 16-06-2011 23:39

Organik Tarımın Özellikleri Nelerdir?
 
Organik Tarımın Özellikleri Nelerdir?
Organik Tarımın Özellikleri


Bu yöntemde kimyasal gübre, ilaçlama, hormon gibi dış etkenler kullanılmaz. Tamamen atalarımızın doğal üretim yöntemlerinin günümüz agronomik bilgiler ışığında yapılmasıdır. Ekolojik (organik) üretim yapan bir çiftçi, uluslararası bir denetleme şirketi tarafından verilen sertifikayı almak zorundadır. Bu sertifikayı alabilmesi için ürünlerini gerekli koşullarda üretmelidir. Gerekli koşullar sağlandığında bu denetçi firmalar ürünü denetleyerek sertifika verirler. "Ekolojik tarım" ismi üzerinde önemli anlaşmazlıklar vardır. Bu yöntem ile üretilen ürünlerin ekolojik kelimesi ile bir bağı olmaması sebebiyle "Organik tarım" daha doğru bir isim olarak kabul edilmektedir.


"Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Zengin, tarım ilaçlarının yoğun ve bilinçsiz bir şekilde kullanımı sonucunda gıdalarda, toprak, su ve havada ilacın kendisi ya da dönüşüm ürünlerinin kalabildiğini söyledi. Bunun sonucu ilaçların hedef olmayan diğer organizmalar ve insanlar üzerinde olumsuz etkileri görüldüğünü ifade eden Zengin, Tarım ilaçlarının bazıları toksikolojik açıdan bir zarar oluşturmazken, bazılarının kanserojen, sinir sistemini etkileyici ve hatta mutasyon oluşturucu etkileri saptanmıştır dedi.

Kayıtsız Üye 08-12-2012 10:29

Cevap: Organik Tarımın Özellikleri Nelerdir?
 
işime yaradı teşekkürler ellerinize sağlık

Kayıtsız Üye 06-10-2013 21:26

Cevap: Organik Tarımın Özellikleri Nelerdir?
 
güüüüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzz zzzzzzeeeeeeelllllllllllllllll

Kayıtsız Üye 01-11-2013 08:56

Cevap: Organik Tarımın Özellikleri Nelerdir?
 
harika ççççççççççççooooooooooookkkkkk kkkkkkk ggggggggggggüüüüüüüüüüüzzzzzee eeelllllllllllllll


Saat: 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015