FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Eğlence-Muhabbet ve Ciddi Konular ·´¯).·´¯) > Hayvanların Dünyası > Diğer HayvanlarSponsorlu Bağlantılar
   

Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler

Diğer Hayvanlar icinde Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler konusu , Hamam Böcekleri Hakkında Bu böcekler sıcak ve rutubetli yerleri severler. Karanlıkta dolaşırlar. Nişastalı ve şekerli gıdaları severler. Dişiler 18-30 adet yumurtayı bir arada bulunduran yumurta paketlerini dolaştıkları yerlere bırakır. Bunlardan ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 20-01-2009   #11 (permalink)
Arrow Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar


Hamam Böcekleri Hakkında

Bu böcekler sıcak ve rutubetli yerleri severler. Karanlıkta dolaşırlar. Nişastalı ve şekerli gıdaları severler. Dişiler 18-30 adet yumurtayı bir arada bulunduran yumurta paketlerini dolaştıkları yerlere bırakır. Bunlardan uygun ısı ve rutubette nimfler çıkar.

Hamsterlar Hakkında


Hamsterın derisi vücuduna tam yapışmış değildir, esnek ve gevşek bir yapısı vardır. Adeta derisi vücuduna bol gelen bir elbise gibidir. Gözleri parlak ve tam yuvarlaktır, ayakları tutmaya ve kavramaya uygundur bu yüzden hamsterlar iyi birer tırmanıcıdırlar. Ön ayaklarında 4 arka ayaklarında 5 parmak vardır. Kuyruk 1 cm den kısa ve küttür. Uzun tüylü varyetelerde kuyruk tamamen tüylerin altında gizlenmiştir. Boyları 10 15 cm ağırlıkları 150 gr civarındadır.


Hindiler Hakkında

Herkes hindinin Hindistandan geldiğini düşünedursun, Hindistanlılarda Portekizliler aracılığı ile hindi oraya ulaştığında bu kuşun o zaman İspanyolların kontrolünde olan Peru'dan geldiğini düşünmüşler ve Peru bird (Peru kuşu) demişlerdir. Oysa o zamanlarda Peru'da hindi bulunmamaktaydı. Portekizce'de de Peru ismiyle bilinmektedir.

Horozlar Hakkında

Kümes hayvanlarından, tavuğun erkeği. Tüyleri daha uzun ve parlaktır. Yumurtlamaz, ahenkli bir ötüşü vardır. Ağırlığı 3,5 4,5 kilo kadardır. Eti lezzetlidir. Çok güzel ve uzun süre ile ötenleri (Denizli horozu) olduğu gibi, özel olarak horoz dövüşü için yetiştirilen (İspenç horozu) cinsleri vardır.


İguanalar Hakkında

İguanalar Tropikal iklimde yaşayan egzotik bir kertenkele türüdür. Ağaçlarda yaşarlar. İguanalar genellikle 18-20 yıl arasında yaşarlar ve Tamamen otçul bir türdür; meyve, yaprak gibi bitkilerle beslenir. Boyu çoğunlukla burnundan kuyruğuna kadar 1-2 metre ve dili 50cm uzunluktadır. Kendini kuyruğunu kırbaç gibi sallayarak korur. Dişlerini pek kullanmasa da çok tehlikelidir.
_Mr.PaNiK_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Alt 20-01-2009   #12 (permalink)
Standart Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


İnekler Hakkında

İnekler memeli hayvanlardır. Otcul besinlerle beslenirler. Etinden ve sütünden faydalanılır. Ticari bir yönü ilede tanınılar.


İsketeler Hakkında

Erkeklerde gaga altı ve başın üstü siyah, yüzün yanları ve göğüs bölümü sarıdır. Daha soluk renkli olan dişilerde boz kahverengi tonlar egemendir.


İspinozlar Hakkında


Uzunlukları yaklaşık 15 cm, erkeklerin gaga üstü siyah, tepesi, ense ve boyun yanları mavimsi bozdur. Sırtı pas renginde, kuyruksokumu yeşil, kuyruğunun kenar tüyleri beyaz, kanatları siyah ve beyaz çizgilidir. Dişiler ve yavrular daha soluk, kahverengimsi boz renkleri ile ayırt edilir.

İstakozlar Hakkında

En büyük doğal düşmanı ahtapottur. Çok lezzetli ve pahalı bir deniz ürünüdür. Yaygın inanışın aksine canlı haşlanarak yenilmek zorundadır ve bu işlem sırasında bağıramaz. Çünkü diğer kabuklu deniz hayvanları gibi ses telleri yoktur.

İstiridyeler Hakkında

İki parçadan meydana gelen kabukları kalın ve katmerlidir. Parçalar eşit büyüklükte değildir. Sol kabuk çukur olup, bununla vücudunu zemine bağlar. Düz olan üst kavkı (kabuk) kapak vazifesi görmektedir
_Mr.PaNiK_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 20-01-2009   #13 (permalink)
Arrow Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


Jaguarlar Hakkında

Jaguar Panthera onca, Panthera cinsinin Yeni Dünya’daki tek temsilcisidir. DNA araştırmalarıyla elde edilen kanıtlara göre aslan, kaplan, leopar, jaguar, kar leoparı ve bulutlu leopar ortak bir ataya sahiptir ve bu da yaklaşık altı ile on milyon yıl önceye dayanır.

Kanaryalar Hakkında


Bütün dünyaya yayılmış bir kafes kuşudur. Süs ve sesi için beslenir. Serçe iriliğinde olup, evcilleri sarı renktedir. Boyları 13 cm. civarındadır. Yabanilerin sırtı gri çizgili zeytin yeşilidir, karnı sarımtrak yeşildir. Dişilerin renkleri daha soluktur. Yabani kanaryaların sesi daha etkileyici ve kuvvetli olduğu halde, kafes kanaryaları kadar değişken değildir. Evcillerin renkleri, esaret hayatının etkisi ile sarıya dönüşür. Nadir olarak beyaz ve kırmızımsı olanları da vardır.

Kangallar Hakkında

Kangal köpekleri genellikle çoban köpeği olarak nitelendirilirler ancak bekçi köpeği tanımına daha çok uyarlar. Zira diğer çoban köpeği türleri sürüyü korumaktan ziyade yönlendirme ve yönetmekte ustadırlar. Kangal köpeğinin en belirgin özelliği ise sahibine duyduğu aşırı sadakat ve buna bağlı olarak sahibine ait olduğunu düşündüğü şeyleri korumaya yönelik kuvvetli içgüdüsüdür. Bu nedenle çok iyi bir dövüşçüdür. Kurt, çakal gibi yabani hayvanlara karşı çok etkin bir muhafız olmakla beraber aile fertlerine ve özellikle de çocuklara karşı hiçbir tehdit oluşturmazlar. Dünyada kurt boğabilen tek köpek ırkıdır.

Kangurular Hakkında

Kangurular zıplayan tek "büyük" hayvandır.Boyu yaklaşık 1,5m, kuyruğu 1m dir.Geriye doğru zıplayamazlar. Ortalama yaşam süreleri 4-6 yıldır bazen 23 yıla kadar çıkar.

Kaplanlar Hakkında


Süper yırtıcıdır ve vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlü kedi türüdür. Kuzeyde Sibirya, güneyde Hindistan ile Malakka yarımadası arasındaki bölgelerde bulunur.
_Mr.PaNiK_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 20-01-2009   #14 (permalink)
Arrow Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


Kaplumbağalar Hakkında

Hareketleri yönünden ne kadar telaşsız ve ağır hayvanlarsa onların tarih boyunca gelişimi de o kadar yavaş olmuştur. Kaplumbağalar, öteki sürüngenlerle birlikte Mezozoik'in ilk dönemi olan Trias Çağı'nda ortaya çıktılar. 200 milyon yıldan beri kaplumbağaların vücut yapıları önemli hiçbir değişikliğe uğramamıştır. Halbuki kaplumbağalar, dünyanın soyu henüz tükenmemiş en eski hayvanlarındandır.

Kara Tavuklar Hakkında

Uzunlukları 25 cm'dir. Erkeklerin gagası parlak sarı, tüyleri siyah, dişilerin gagası soluk, tüyleri kahverengidir.


Karabataklar Hakkında

Orta büyüklükte siyah bir kuş olan karabatak, 15-55 cm uzunluğundadır. Kanat açıklığı yaklaşık 75-90 cm arasındadır. Uzun bir kuyruğu ve kısa, kalın bir gagası vardır.

Kargalar Hakkında

Kargalar tuhaf sesleri, siyah renkleri, parlak cisimlere olan düşkünlükleri ile mitolojiye ve sanata sıklıkla konu olmuşlardır. Kimi öykülerde akılsız tasvir edilmelerine rağmen bazı araştırmalar kuzgunun en zeki kuş olabileceğini göstermektedir. Kuzgunların, köpekgillerden kurt vb. hayvanlarla belki de eşit zekaya sahip olduğu düşünülmektedir.


Kartallar Hakkında


Kanatları ve kuyrukları geniş bacakları tüylü iri yırtıcılardır. 2-3 yılda ergenliğe ulaşırlar. Uçuşta sıkça dönerek yükselirler, belirgin parmakları (el teleklerinin uçları) yukarı kıvrılır. Ormanlar ve dağlarda yaşarlar. Kaya girintilerinde ve ağaçlarda yuva yaparlar. Kartallar tek eşlidir. Yaşamları boyunca eş değiştirmedikleri gibi her yıl aynı yuvayı kullanırlar. Yuvaları genellikle kolay ulaşılamayacak yerlerdedir. Yuvayı bıraktıkları bir ya da birkaç yumurtanın kuluçka dönemi altı-sekiz hafta sürer. Yavruları yavaş gelişir ve ancak üç ya da dört yaşına giren kartalların erişkinlere özgü tüyleri çıkar.Önemli özelliği ise çok uzak bir şeyi yakın görürler.
_Mr.PaNiK_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 20-01-2009   #15 (permalink)
Arrow Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


Karıncalar Hakkında

Karınca türlerinin içinde en ilginç olanlardan biri, yaprak kesici karıncalar olarak da bilinen Attalardır. Attaların belirgin özellikleri koparttıkları yaprak parçalarını başlarının üstünde yuvalarına taşıma alışkanlıklarıdır. Karıncalar, sağlamca kenetlenmiş çenelerinde taşıdıkları, kendilerine oranla oldukça büyük yaprak parçalarının altına gizlenirler.

Karıncayiyenler Hakkında

Karınca çekmeye yarayan uzun bir ağzı vardır. Dinozorlara benzeyen bir kuyruğa ve tüylü bir vücuda sahiptir. Genellikle ağırlıkları 40 ila 65 kilogram ve boyları da 1 ila 1.3 metre arasındadır ancak oldukça ağır ve uzun olan kuyruğu ile beraber 2.2 metreyi bulur.Katırlar Hakkında

Katır, dişi atın (kısrak) ve erkek eşeğin (aygır) çiftleşmesiyle meydana gelen kısır melezi'dir.

Kazlar Hakkında

Başlıca besinleri otlardır. Fakat böcek, yumuşakça ve küçük omurgalıları yiyen türleri de vardır. Hızlı bir yüzücü olmamasına rağmen suda rahatça yüzer, daldığında uzun zaman su altında kalabilir. Gagaları ile kanatlarını düşmanlarına karşı silah olarak kullanır.Keçiler Hakkında


Sarp yamaçlara rahat tırmanır, patika ve uçurumlar kenarında dolaşmaktan çekinmezler. Bundan dolayı zor geçitlere “keçiyolu” denir. Evcil olanları sütü, derisi ve tiftiği için beslenir. Taze filiz ve yaprakları severler. Otları kökleriyle sökerek yediklerinden toprağın verimini azaltırlar. Yaşlı bir erkeğin önderliğinde sürü halinde gezerler.
_Mr.PaNiK_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 14-05-2013   #16 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


hayvanlar ile ilgili güzel ve kısa konular. performans ödevimde işime yaradı
  Hızlı Cevap
Alt 14-05-2013   #17 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


teşekkü ederim performans ödevime yardımcı oldu işime yaradı
  Hızlı Cevap
Alt 18-01-2014   #18 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


deniz yıldızının farklı türleri vardır. bu türü genellikle 250 metreyi geçmeden kayalık bölgelerde yaşar.üzerinde diken benzeri yapılar vardır. kollarını kullanarak hareket eder.mercanlarla , kabuklularla ve yumuşakçalarla beslenir.
  Hızlı Cevap
Alt 18-01-2014   #19 (permalink)
Kayıtsız Üye
Smile Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


deniz yıldızının farklı türleri vardır. bu türü genellikle 250 metreyi geçmeden kayalık bölgelerde yaşar.üzerinde diken benzeri yapılar vardır. kollarını kullanarak hareket eder.mercanlarla , kabuklularla ve yumuşakçalarla beslenir.
  Hızlı Cevap
Alt 13-02-2014   #20 (permalink)
derya güzel
Cool Cevap: Hayvanlar Alemi - Kısaca Hayvanlar Hakkında Bilgiler


çoooooooooooooooookkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim performans ödevimdi çok yardımcı oldu ama yanında RESİMleri olsaydı ççççççççççççççççoooooooooooooo oooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkk daha güzel olurdu
  Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hayvanlar Alemi ve Hayvan Çeşitleri Hakkında Bilgi Mavi_inci Diğer Hayvanlar 1 25-04-2014 14:36
Hayvanlar Hakkında Bilgiler - Hayvanlar Hakkında İlginç Bilgiler Mavi_inci Diğer Hayvanlar 0 26-12-2010 23:52
Hayvanlar Alemi ve Alt Sınıfları Hakkında Bilgi Mavi_inci Diğer Hayvanlar 0 18-12-2010 00:34
İlginç Ve Tuhaf Görüntülü Hayvanlar - Hayvanlar Hakkında Bilgiler Mavi_inci Diğer Hayvanlar 0 09-11-2010 00:13
Hayvanlar Alemi 1.0 İndir Siraç Windows Temalar & Ekran Koruyucular 0 09-07-2009 16:53


Saat: 01:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015