Sponsorlu Bağlantılar
   

Bebeğin Vücudunda Kızarıklık

Çocuk Sağlığı ve Bakımı icinde Bebeğin Vücudunda Kızarıklık konusu , Bebeğin Vücudunda Kızarıklık Nedenleri Bebeğin Vücudunda Kızarıklık ve tedavileri Bebeğin Vücudunda Kızarıklığın Sebebi Nedir? Bebeklerde kızarıklıklar neden olur. Bebeklerde kırmızı noktaların çeşitli sebepleri olabilir. Bunlardan bazıları tedavi gerektirmezken bazıları için ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 02-11-2011   #1 (permalink)
Standart Bebeğin Vücudunda Kızarıklık

Sponsorlu Bağlantılar


Bebeğin Vücudunda Kızarıklık Nedenleri
Bebeğin Vücudunda Kızarıklık ve tedavileri
Bebeğin Vücudunda Kızarıklığın Sebebi Nedir?

Bebeklerde kızarıklıklar neden olur.


Bebeklerde kırmızı noktaların çeşitli sebepleri olabilir. Bunlardan bazıları tedavi gerektirmezken bazıları için doktora başvurmak doğru olacaktır. Bebeğin cildinde görülen kırmızı noktacıkların ve kızarıklıkların en sık görüleni şunlardır.

Bebeklerde kızarıklık ve kırmızı noktalar. Anneler bebekleri doğduktan sonra özellikle ilk bebekleri ise sürekli bebeğin bir yerlerini inceler, araştırır anormallikler aramaya koyulur. Elbette bu anne şefkatindendir, acaba bebeğim hasta mı, bir sıkıntısı mı var endişesidir. İşte bu araştırma neticesinde bebeğin cildinde kızarıklıklar ve kırmızı noktalar göze çarpar. Birden bir telaş bastırır anneyi… Acaba bu noktacıklar neden oluşmuştur.

İsilik:
İsilik bebeklerde çoğunlukla yaz mevsiminde terlemeye ve sıcağa bağlı görülen kırmızı noktacıklardır. Tedavi gerektirmeyen bu rahatsızlık bebeğin kapalı bölgelerinde görülür. Bazen aşırı sıcak ve aşırı terleme ile tüm vücuda yayılabilir. Kaşıntılı olan isilikten korunmanın en iyi yolu bebeği sık yıkamak ve serin yerlerde tutarak bebeğin terlemesini engellmektir.

Ateşli hastalık sonrası görülen kızarıklık:
Bebekler ateşli bir rahatsızlık geçirip rahatsızlığı atlatınca vücutlarında kırmızı noktacıklar ve kızarıklıklar görülebilir. İsilikten farklı olarak bu kızarıklıklar tüm vücuda yayılmış halde olurlar. Sırt ve göğüs bölgelerinde daha yoğun olarak göze çarpan bu kızarıklıklar da tedavi gerektirmez. Vücudun ateşe karşı tepkisidir. Çoğunlukla bebeğin iyileşmesinden yani ateşi atmasından sonraki günde açığa çıkar ve bir iki gün sonra kendiliğinden kaybolur. Bbeklerde altıncı hastalık sonrası yine vücutta kırmızı noktalar görülebilir.

Bebeklik sivilcesi;

Bebeğin doğumdan önce anneden aldığı hormonlarla alakalıdır. Bildiğimiz sivilce görünümüne benzer. Yine herhangi bir tedavi gerektirmeyen bebeklik sivilcesi 5-7 gün içinde kendiliğinden geçer. Yapılması gereken tek şey bebeğin cildini temiz tutmaktır.

Çilek adı verilen kızarıklık:
Doğumsaldır, bebek yetişkin çağına gelene kadar vücudunda kalabilir. Yine tedavi gerektirmeyen bir kızarıklık olan “çilek” adından da anlaşılacağı üzere çilek görünümündedir. Genellikle tek bir çilek şeklinde bebeğin herhangi bir yerinde görülebilir. İleriki yaşlarda kendiliğinden kaybolacaktır, tedavi gerekmez.

Egzama;
Egzama diğerlerinden farklı olarak tedavi gerektiren kızarıklıklardır. Çünkü egzamada kızarıklık sulu ve kabarcıklıdır. Aynı zamanda diğerleri gibi noktacık değil toplu haldedir.Bebeğin yüzünde, kol ve ellerinde görülür.

Suçiçeği ve kızamık;
Aşı yapılarak korunulabilen suçiçeği ve kızamık tedavi gerektiren döküntülü, kaşıntılı kızarıklıklardır. Vücudun çeşitli bölgelerinde görülen bu rahatsızlıklardan korunmanın en önemli yolu aşılamadır. Bebeğin aşıları zamanında yapılır.

 

Eylül isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kolda şişkinlik ve kızarıklık nedenleri nelerdir? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 0 15-01-2012 13:19
İnsan Vücudunda Kan Dolaşımı SeLeN Konu Dışı Başlıklar 0 07-12-2011 21:24
Bebeğin Doyduğunu Nasıl Anlarım - Bebeğin Doyduğu Nasıl Anlaşılır SeLeN Çocuk Sağlığı ve Bakımı 0 02-09-2011 00:12
Bir Bebeğin Oluşumu, Bebek Ana Rahminde Nasıl Oluşur, Bebeğin Oluşum Resimleri SeLeN Gebelik ve Annelik 0 07-08-2011 01:32
insan vücudunda kaç kemik vardır Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 0 25-02-2011 00:38


Saat: 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015