FrmArtuklu

FrmArtuklu (http://www.frmartuklu.net/)
-   Atatürk Hakkında Herşey (http://www.frmartuklu.net/ataturk-hakkinda-hersey/)
-   -   Atatürk Vergi Vermeyi Niçin Askerlik Yapmakla Eşdeğerde Tutmuştur (http://www.frmartuklu.net/ataturk-hakkinda-hersey/298056-ataturk-vergi-vermeyi-nicin-askerlik-yapmakla-esdegerde-tutmustur.html)

SeLeN 23-02-2014 16:23

Atatürk Vergi Vermeyi Niçin Askerlik Yapmakla Eşdeğerde Tutmuştur
 
Atatürk Vergi Vermeyi Neden Askerlik Yapmakla Eşdeğerde Tutmuştur

Askerlik yapmak, sağlıklı olan her Türk erkeği için bir anayasal vazifedir. Askerliğini yapmayan kişi bu borcunu yerine getirmemiş sayılır. Hatta askerlik o kadar önemlidir ki bazı kız babaları askerliğini yapmayanlara kızlarını vermezler. Bu yönüyle askerliğin Türk toplumu için önemli bir yeri vardır. Askerlik yaparak ülkemizi iç ve dış tehlikelerden koruyabiliriz. Bu sebeple askerlik de kutsaldır.

Askerlik önemli bir yükümlülük olduğu kadar vergi vermek de önemli bir vazifedir. Askerlik yaparak nasıl ki ülke savunmasına katkıda bulunuyorsak vergimizi vererek de güvenlik harcamalarının karşılanması ve daha emniyetli bir ortam sunulması açısından da devletimize fayda sağlıyoruz. İşte bu nedenlerden ötürük Atatürk yapığı açıklamalarla vergi vermenin askerlik yapmak kadar kutsal bir vazife olduğunu, her Türk vatandaşının vergi vererek ülkesine, ordusuna, milletine faydalı olacağını vurgulamıştır.


Saat: 07:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015